Plísně #1

Plísně #1

Plíseň nehtů na nohou a kožní plíseň – Kandida albicans

 

S přicházejícím létem si začínáme pochutnávat na čerstvém ovoci a zelenině. Měli bychom si ovšem dávat pozor na jejich kvalitu. Pokud na nich uvidíme hnilobu nebo dokonce plíseň, je velice důležité celý kus vyhodit. Protože jsou tyto defekty viditelné pouhým okem, není těžké se těchto plísní vyvarovat. Problém nastává s plísněmi, které ještě nejsou okem viditelné a mnohdy je nepoznáme ani čichem. S takovými plísněmi se setkáváme v pečivu, především baleném, suchých plodech, oříškách, semínkách, rýži apod. Také plísňové sýry sehrávají svou úlohu v zaplísnění těla.

Zvláštní místo zaujímají antibiotika, kortikoidy, hormonální antikoncepce, antidepresiva a dalo by se říci, že jakékoliv chemické léky. Překyselují náš organismus a vytvářejí tím vhodné podmínky pro růst patogenních organismů.

Pokud někdo měl alespoň jednou antibiotika, může si být stoprocentně jistý, že v sobě hostí kandidu albicans, nejčastěji se vyskytující kvasinku v lidském a zvířecím organismu. Mnohdy jsou antibiotika schopny zachránit život, ale jejich nadužívání způsobilo rezistenci bakterií, na které byly původně určené. Další velký problém jsou mykotoxiny, produkty metabolismu plísní, které nám snižují imunitu a také poškozují vnitřní orgány i jejich fungování.

Pokud trpíte na mykózy nohou a nehtů, máte ekzémy, vaginální výtoky, lupy ve vlasech a suchou a olupující se kůži u kořínků vlasů, či jejich vypadávání, je jisté, že tyto plísně osídlily vaše střeva i ostatní části těla a pouze mastičkami, vodičkami apod. se jich nemáme šanci natrvalo zbavit.

Pozor bychom si měli dávat na jakékoliv plísně v domácnosti, ať už v hlíně, na stěnách, nábytku, oknech. Spory plísní létají všude vzduchem a hledají vlhké prostředí, kde by se mohly uchytit. Ideální jsou rovněž naše dýchací cesty, kde mohou způsobovat astma, alergie, časté infekce. Vhodné prostředí je i v našich střevech, kde mohou způsobovat záněty, potravinové intolerance a nadýmání. Často způsobují únavu, vyčerpanosti nadváhu. Ke svému množení totiž plísně spotřebovávají cukr a tak nás velice často ovládá nepřekonatelná chuť na sladké. Protože plísně a jejich toxiny snižují imunitní systém a mají karcinogenní účinky, mělo by být v zájmu každého, komu záleží na svém zdraví, dostat plísně pod kontrolu. Zbavit se plísní vyžaduje dlouhý čas (mnohdy i roky) a výraznou změnu jídelníčku. 1. Přestat užívat antibiotika, kortikoidy, hormonální antikoncepci i antidepresiva 2. Vyvarovat se cukru, bílé mouce, uzeninám, plísňovým sýrům, mléčným výrobkům a bílé rýži 3. Detoxikovat organismus a podpořit jeho regeneraci.

Pro urychlení detoxikace a likvidaci plísní se nám velice osvědčil plazmový generátor.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.