MEDOVÁ MASÁŽ

CO JE MEDOVÁ MASÁŽ?

Detoxikační masáž medem odstraňuje z organizmu veškeré toxické látky z potravin, léků, životního prostředí apod., které se ukládají hluboko v tělesných tkáních po celý náš život. Toxické látky oslabují náš organizmus, snižují imunitní systém a způsobují mnoho tzv. civilizačních nemocí.

 

Protože se v oblasti páteře nacházejí nejdůležitější akupunkturní body a nervová zakončení, která ovlivňují většinu orgánů, může se medová masáž podílet na jejich vyléčení. Pohybem ruky jsou pumpováním toxiny vytaženy na povrch pokožky a jsou rozeznatelné od medu. To nám pomáhá rozpoznat množství vyloučených toxinů a tím i počátky některých nemocí.

Medová masáž je vhodná při vyčerpání a zvládání stresu, při napětích, nervových poruchách, při rozvinutých nemocech, je také velice účinná při typických civilizačních nemocech – např.: žaludečních a střevních poruchách, plísňových onemocněních střev, pokožky a orgánů, bolestech hlavy, chronické rýmě, nespavosti, alergiích, revmatizmu, depresích, jaterních a ledvinových nemocech, ženským nemocech, stavech po operacích aj. Výborná je při jarních očistných kůrách.

Je vhodné absolvovat kůru v rozsahu 10 aplikací 1x týdně, později už jen udržovat 1x měsíčně. Tyto masáže jsou vhodné i v těhotenství.

Medové masáže nejsou vhodné u lidí, kteří mají:

– alergii na med

– citlivou pokožku

– ranky, odřeniny na těle.