Exotická dovolená? Pozor!

Exotická dovolená? Pozor!

KROMĚ NEZAPOMENUTELNÝCH ZÁŽITKŮ, SI TAKÉ MŮŽETE PŘIVÉST PARAZITY!

 

Vše začalo v listopadu loňského roku, kdy můj syn odletěl na svou 16ti denní dovolenou na Filipíny.

Podle fotek, které mi občas poslal a také příspěvků na facebooku, jsme tiše záviděli, ale hlavně mu to přáli. Vrátil se opálený, plný zážitků z příjemného teplého klimatu rovnou do našich teplot pod bodem mrazu. A tak aklimatizace byla o to nepříjemnější. Pomalu si začal zvykat, i když myšlenkami byl často zpátky na Filipínách.

Larva v porovnaní se špejlí.

Když ho před koncem roku začalo bolet koleno a postupně začalo hnisat, připisoval to infekci, získané z omítek a špíny, ve které se při rekonstrukci svého domu pohyboval. Noha bolela čím dál více a z rány neustále vytékal hnis. Zahájili jsme léčbu Višněvského balzámem, ale koleno hnisalo stále.

Jelikož se zabývám odstraňováním parazitů, najednou mě napadlo, že to bude nějaký červ. A opravdu jsme po velice bolestivé proceduře vytáhli larvu přímo z kolene. Podle synových slov se mu o 100% ulevilo, přestože byl nálezem šokovaný. Pak ještě postupně vytlačil asi 5 kuliček, (zřejmě vajíčka nebo nevyvinuté larvy). Dostanou se do těla píchnutím komára, na kterého tropická moucha nakladla vajíčka a ty se vpichem dostaly do těla, aby se živili svalovinou a tkání a dobře vyrostly. Po diagnostice jsme ihned nasadili frekvenční léčbu, čištění rány betadinou a noha se začala rychle hojit.

Po 14 dnech se ale bolest kolene vrátila zpátky, avšak předešlý osvědčený způsob vytažení larvy selhal.

Nakonec vyhledal odbornou pomoc ve Fakultní nemocnici v Ostravě na ambulanci cestovní medicíny, kde se snažili chirurgicky larvy vytáhnout, ale neúspěšně. Larvy už tam totiž nebyly, jen zlatý stafylokok, který buď měly larvy v sobě, nebo se přes kůži dostal do rány. Byla mu doporučená hospitalizace, ale po domluvě mohl podstoupit léčbu doma. Nastoupila antibiotická léčba (více jak 10 let je nebral), doplněná frekvencemi na stafylokoky, podporu imunitního systému a postupně dalších parazitů, které si z exotiky přivezl, ošetřováním rány koloidním stříbrem a dračí krví. I když se snažil nedat na sobě nic znát, prošel si velkými bolestmi, kdy se na nohu nemohl vůbec postavit a také čištění rány na chirurgii nebyla procházka růžovou zahradou. Dnes má nohu opět v pořádku a může se znovu věnovat svému cvičení ve fitku.

Může se to týkat i vás?

Doporučuji proto všem, kteří někdy trávili dovolenou v exotických krajích, aby prošli kůrou na plazmovém generátoru.

Můj syn při vší smůle měl vlastně štěstí, že parazité byli pod kůží a přišli jsme na ně včas. Ale pokud jsou to vnitřní parazité, nemáme o nich ponětí. A už vůbec nás nenapadne rok, 2,5, i 10 let od dovolené dávat dohromady naše zdravotní problémy s parazity, které jsme si přivezli. Ale o tom příště.

Hanka

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.