DETOXIKACE

PROČ POTŘEBUJEME DETOXIKACI?

Organismus má přirozené samočistící schopnosti k vypořádání se s nástrahami našeho každodenního života, počínaje bakteriemi a viry až po fyzický zápas a boj. Problém je, že současný svět představuje pro náš organismus větší sousto, než je schopen zpracovat. Každý den se náš organismus zbavuje neuvěřitelného množství odpadu močí a stolicí, potem i dechem. Jsou to odpadní látky metabolismu, mrtvé buňky, produkty zažívání a jiné přirozené odpady. Avšak všichni jsme denně vystavováni působení velkého množství jedů, jako např. elektromagnetické zátěž, formaldehyd z nábytku, kadmium z hnojiv, barvy a laky na vlasy, potravinářské přísady, léky, prostředky denně používané v domácnosti, mikrovlnné záření, geneticky upravované potraviny apod. A na to již náš organismus nestačí a v těle se začínají hromadit přebytečné jedy. Přetížené je nejen naše tělo, ale také naše mysl. Vzrůstající pracovní nároky, orientace v našem současném komplikovaném světě, v nás vyvolává hluboký stres a přepětí. Toto toxické přetížení způsobuje zhroucení imunitního systému, které zpočátku pociťujeme jako fyzickou, emoční i psychickou únavu, kdy odkládáme povinnosti na další dny a saháme po kávě, cigaretě nebo skleničce na posilnění. Později dochází k rozvoji chronických onemocnění jako bolesti hlavy, častá nachlazení, akné, kloubní revmatismus, záněty ženských pohlavních orgánů, problémy s prostatou, různé hrčky, cysty, myomy apod. Také padání vlasů, lámaní nehtů, tvorba ekzémů a vyrážek atd. je výsledkem zbavování se toxinů organismem přes kůži.

CO JE DETOXIKACE?

Pomocí detoxikace se čistí orgány, které slouží k vylučování škodlivin z organismu: játra, ledviny, střeva, plíce a kůže a zároveň se aktivuje lymfatický systém. Jelikož je naše tělo každodenně vystaveno těmto zátěžím, je detoxikace nutnou součástí našeho života, tak jako každodenní umývání našeho těla nebo pravidelný úklid domácnosti. Existuje řada osvědčených metod a technik detoxikace organismu. V našem centru vám pomůžeme se těchto toxických látek zbavit.

SMYSL A PRŮBĚH DETOXIKACE

Začneme-li detoxikovat, zprvu se zdá, že se nic neděje. Také naše bolesti a problémy nemizí tak rychle jako po antibiotikách. Postupně ale zjišťujeme, že nebýváme tak často nachlazení nebo nemocní, že se tak nezadýcháváme, bolí méně klouby, upravuje se tlak. S ústupem toxických látek z organismu se nám začíná posilovat imunitní systém, a za rok či dva detoxikace si vzpomeneme na své dávné problémy teprve tehdy, pokud si naši známí začnou na něco stěžovat. Je opravdu obrovský rozdíl mezi vrstevníky, kteří své tělo čistí, minimalizují množství chemických léků a těmi, kteří nedělají pro sebe nic a ještě větší je rozdíl mezi těmito vrstevníky se stejnou diagnózou.

Proto se snažíme klienty informovat, jakým způsobem se dají řešit drobné problémy a bolístka přírodní cestou a obejít se pokud to jde bez léků a lékařů. Samozřejmě potřebujeme zubaře, chirurgy, ÁRO, porodníky a další specialisty, ale léky na tlak, cholesterol, ředění krve, antidepresiva apod. se dají eliminovat a nahradit přírodními prostředky bez vedlejších účinků na naše vnitřní orgány, a to bez ohledu na to, že jsme ujišťováni o nutnosti doživotního užívání.

Co se týče jídelníčku, je důležité umět si jídlo vychutnat bez pocitu viny, minimalizovat příjem hotových nebo chemicky upravených potravin, uzenin, slazených nápojů, číst etikety a sledovat složení výrobků. Přísné diety doporučuji pouze onkologickým pacientům.

Nesmíme zapomenout na pravidelný pohyb, který pomáhá udržovat svaly, klouby a kosti v kondici, produkovat hormon štěstí endorfin pro dobrou náladu, okysličovat krev, upravovat pohyb střev, odplavit potem toxiny a v neposlední řadě i odbourávat tuky.

 

Postup detoxikace:

1. Očista organismu od virů, bakterií , plísní a parazitů.

2. Očista organismu od těžkých kovů a chemických látek.

3. Výživa organismu – dodat buňkám kvalitní stavební materiál.

4. Ochrana organismu – antioxidanty, minimalizovat elektromagnetické záření.

DETOXIKAČNÍ ORGÁNY

1. Střevo – čisté a zdravé střevo je základem dobrého zdraví a fungujícího imunitného systému. Střeva štěpí a vstřebávají potravu a vodu do krevního oběhu a zbavují nás odpadních produktů trávení a metabolismu jater.

2. Játra – 75% odpadních látek prochází játry. Mají co do činění skutečně se vším, co do organimu přichází – očišťují krev od jedovatých substancí, vychytávají toxiny, přeměňují jejich chemickou strukturu tak, že se stávají rozpustné ve vodě, vyměšují se do žluče, odtud do střev a z těla ven.

3. Ledviny – filtrují krev a odstraňují řadu toxinů, které játra přeměnila tak, aby byly rozpustné ve vodě. Současně řídí vodní hospodářství organismu, krevní kyselost a navracejí zpět do krve všechny hodnotné živiny.

4. Plíce – zbavují tělo odpadních produktů metabolismu – oxidu uhličitého. Musí se take vypořádat s celou řadou faktorů znečištěného ovzduší.

5. Kůže – je to největší lidský orgán, mazovými a potními žlázami vylučuje odpadní látky (močovina aj.), které nemohou být odklizeny žádnou jinou cestou.

6. Lymfatický systém – jedná se o jakýsi sběrný systém tělesného odpadu. V lymfatických uzlinách jsou z lymfy odfiltrovány cizí látky a toxiny, zde je take sváděn souboj s infekcí a jedovatým látkám je znemožněn návrat zpět do krevního oběhu.

 

Příznaky nevyváženosti tělesných detoxikačních systémů

Lymfatický systém – častá chřipková onemocnění a nachlazení, únava, dýchavičnost, černé kruhy pod očima, celulitida

Játra – otoky,nutkání ke zvracení, špatné trávení, potažený jazyk

Plíce – katar, vodnatá rýma, dlouhodobé kýchání, neprůchodnost dutin

Ledviny – tmavě zbarvená, zakalená moč, málo moče, silně zapáchající moč, bolest při močení

Kůže – celulitida, překrvená, skvrnitá kůže, pupínky, puchýřky, uhrovitost

Střeva – zácpa, nadýmání, větry.

DETOXIKACE MYSLI

Odstraněním chaosu ze svého života – domova, pracoviště a dokonce své mysli, můžeme v boji proti toxicitě dosáhnout úplných zázraků.

Žijeme ve světě, který se mění rychleji, než kdykoliv předtím, neustále balancujeme mezi problémy a potřebami doma a ve své kariéře, a to i v situacích, kdy by se naši předkové zastavili a rozjímali. V tomto „moderním“ světě je velmi málo prostoru pro klid a ticho. Máme telefony, faxy, časopisy, noviny, rádio, televizi, e-mail, internet. Ačkoliv máme spousty vymožeností usnadňujících náš život, čas nezískáváme, ale naopak ztrácíme. Celý tento způsob života, touha po dokonalosti, kterou v nás vyvolává všudypřítomná reklama (být krásný, věčné mladý bez vrásek, mít dokonalé tělo, být úspěšný, výkonný…) nás tlačí až za hranici zóny vyhasnutí. Je pro nás téměř nemožné alespoň pět minut vůbec na nic nemyslet.

Trpíme stresem, který je rozhodujícím faktorem toxicity. Každá myšlenka, nálada i prchavá emoce doslova ovlivňují naše pocity štěstí, radosti, klidu, nebo naopak strachu, zloby či deprese. A tak naše emoce téměř jistě hrají určující roli v utváření našeho zdraví.

S řadou nemocí se naopak můžeme vypořádat pouhým využitím síly našeho myšlení. Naše myšlení může totiž být stejně toxické jako znečištěné životní prostředí nebo nežádoucí potravinové přísady.

Návratit mysl zpět pod naší kontrolu můžeme:

– správnám hospodařením s časem

– relaxací

– meditací

– vypořádáním se s toxickými emocemi