Detoxikace organismu

Detoxikace organismu

OČISTA ORGANISMU –  ZÁKLAD ZDRAVÍ

 

Detox neboli očista organismu, slovo, které na nás v posledních letech působí z mnoha oblastí, televize, časopisů, reklam atp. Mnozí se stali detoxikací přímo posedlí, někteří, čas od času nějakou očistu podstoupí a někteří to vůbec neřeší. Ať už z neznalosti nebo to prostě nepovažují za podstatné. S blížícím se jarem, po dlouhém období chladných, smogem zamořených dnů, se potřeba očisty stává aktuální.

Proč bychom měli organismus detoxikovat?

  1. Pokud patříme mezi bytosti, které k životu potřebují konzumaci potravin, pak je potřebné vědět, že čím častěji jíme a čím více kombinujeme potraviny, tím větší metabolický odpad v těle vzniká a dokonce se velice často stává, že než náš organismus stačí strávit předchozí jídlo, už ho zatížíme dalším. Pokud nedodržujeme pitný režim, nechodíme pravidelně na stolici, nehýbáme se a špatně dýcháme, toxiny se v nás hromadí a bez detoxikace si zaděláváme do budoucna na zdravotní problém. Tuto oblast můžeme svým vlastním vědomým přístupem nejvíce ovlivnit.
  2. Pokud patříme k bytostem, které žijí na planetě Zemi, má na hromadění toxickým látek v těle vliv znečištěné životní prostředí. Působí na nás průmyslové odpady a zplodiny, chemikálie, pesticidy a průmyslová hnojiva, těžké kovy, konzervační a přidané látky z průmyslově vyráběných potravin, antibiotika a hormony, které do sebe dostáváme vodou a masožravci také z masa a masných výrobků z velkochovů a vegetariáni a vegani, konzumující běžné „zdravé“ potraviny z hypermarketů, spořádají spoustu chemických látek i z těchto potravin. Dalším zdrojem chemického koktejlu jsou komerční výrobky tělové a vlasové hygieny a také kosmetika.

Všechny tyto aspekty uvedené v odstavcích výše mají za následek ukládání toxických látek ve všech buněčných meziprostorech, tzn. Ve všech našich tkáních, včetně mozku, kde se hromadí spoustu let.

Přínosy očisty našeho těla

Pokud zařadíme pravidelnou detoxikaci do našeho života, výrazně tak našemu tělu ulevíme a dáme mu šanci nastartovat sebeléčebný proces, tím, že posílíme imunitní systém a ulevíme orgánům, které mají na starosti přirozenou schopnost detoxikovat naše tělo. Můžeme zlepšit funkce nervového systému, mozku, pozastavit známky předčasného stárnutí nejen fyzického, ale také mentálního. Vedlejším efektem bude příliv energie, zlepšení kvality vlasů, nehtů a také spánku. A v neposlední řadě určitě i nějaké to kilo dolů, způsobené vyloučením toxických látek.

Jak na detoxikaci?

Každá očista organismu s sebou nese uvolnění toxinů do krevního řečiště, což způsobuje zpočátku nepříjemné pocity, jako únavu, bolesti hlavy, bolesti kloubů apod.

Pokud jsme úplní detoxikační začátečníci a nejde nám, jak se říká o život, doporučuji zvolit jemnější formu očisty organismu, aby nepříjemné projevy byly minimální a naplánovat si začátek očisty nejlépe na víkend. Než se pustíme do radikálnější detoxikace, můžeme začít například snídaní. Místo chléb (pečivo) + něco, vyzkoušejme obilninovou kaši, čerstvou ovocnou nebo zeleninovou šťávu,  smoothies, koktejly a můžeme přidat také nějaký potravinový doplněk, usnadňující naši očistu např. aloe, yuccu, vilcacoru,  chlorelu nebo spirulinu, zelený ječmen (zelené potraviny pouze v případě, pokud nemáme parazity- hodně jim chutnají). Velice šetrným a rychlým způsobem detoxikace je frekvenční léčba (viz. Plazmový generátor). A pokud své tělo takto připravíme, můžeme postupně přidávat půsty anebo silnější kvalitní detoxikační bylinky, kvalitní detoxikační směsi či jiné procedury. Z osobní zkušenosti doporučuji opatřovat si je z ověřených a snadno dohledatelných zdrojů (anonymity využívají podvodné firmy, reklamující zázračné preparáty a uvádějících na svých reklamních stránkách jen pozitivní recenze, ale jakýkoliv kontakt na ně nenajdete. Objednávka se zadává pouze přes webové stránky pomocí dotazníku) anebo u konkrétních poradců (doporučuji opět raději přes doporučení od pro vás důvěryhodných osob). Bohužel se z našeho zdraví stal ve velké míře byznys. Na našem trhu existuje samozřejmě spousta kvalitních doplňků, potravin i poradců, zabývajících se zdravím a výživou.

U každé detoxikace nesmíme zapomenout na zvýšený pitný režim a pravidelné vylučování. Bez těchto dvou věcí se nám uvolněné toxiny nemohou dostat z těla ven, ba naopak se přes sliznici tlustého střeva vracejí zpátky do organismu a způsobují nepříjemné pocity až k neschopnosti fungovat v běžném životě. Dále je důležité na od jedů uvolněná místečka doplnit vitamíny, minerály, enzymy, proteiny.

Problematika detoxikace je ovšem daleko složitější a vždy závisí na individualitě a jedinečnosti každého organismu a člověka, na jeho postojích a osobní zodpovědnosti.

Příště se seznámíme s důležitou součástí detoxikace a tou je očista naší mysli.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.