CO JE LYMFATICKÝ SYSTÉM

CO JE LYMFATICKÝ SYSTÉM?

Lymfatický systém je velice důležitý systém našeho těla, protože slouží k neutralizaci a zničení mikroorganismů a jedů, které produkují. Všechny tkáně našeho organismu jsou prostoupeny tekutinou, kde se hromadí tyto odpadní (toxické látky). Lymfatický systém se skládá z lymfatických cév a lymfatických uzlin. Lymfa je bezbarvá tekutina (míza), která obsahuje pouze bílé krvinky. Tato míza neustále promývá tělní tkáně, v lymfatických uzlinách dochází k filtraci lymfy (některé uzliny jsou dobře hmatatelné při virových či infekčních chorobách) a odtud se čistá míza odvádí do krevního řečiště.

Pokud se cítíte unaveni, začínají se vám tvořit otoky nebo celulitida na různých částech těla, měli byste přemýšlet o narušené funkci lymfatického systému.

 

 

K řešení svých problémů můžete využít v našem centru ruční lymfatickou masáž nebo přístrojovou lymfatickou masáž (často nazývanou jako lymfodrenáž).

RUČNÍ LYMFATICKÁ MASÁŽ :

Velmi jemná a účinná masážní technika se provádí pomocí reflexní terapie na nohou s obrovským reflexním účinkem na celý organismus. Ovlivňuje, stimuluje, zprůchodňuje a čistí lymfatický systém celého těla.

PŘÍSTROJOVÁ LYMFATICKÁ MASÁŽ (LYMFODRENÁŽ) – CENA: 200,- Kč /60min

Příjemná a efektivní přístrojová lymfodrenáž přístrojem Pneuven Bevuk Relax 4.14PD, který provádí drenáž dolních končetin, boků, pasu a zadečku.

MŮŽETE SE OBJEDNAT VYPLNĚNÍM FORMULÁŘE: