BAŇKOVÁNÍ

CO JE BAŇKOVÁNÍ?

Baňkování je velmi starou metodou, která se již ve starověku používala k potlačování bolestí pohybového aparátu, ale také ke zmírňování vnitřních potíží.

 

Baňkování je přikládání skleněných kulovitých nádobek s nahřátým vzduchem, ve kterých se ochlazením vytvoří podtlak a ten způsobí jejich přisátí na pokožku. Mohou se nechat přisáté po delší dobu anebo je možno baňkami masírovat po celých zádech pro uvolnění zatvrdlin a jejich překrvení. Účinek masáže baňkami v tomto případě nelze jinou metodou docílit ani nahradit.

 

Je to velmi oblíbená a účinná masážní technika, která dobře pomáhá od bolestí pohybového aparátu, působí na blokády a rozhýbá energii ve vašem těle. Nejčastěji se baňkují záda, ale také je možné baňkování ramen, kolen, kyčlí, břicha a jiných částí těla. Tímto způsobem aktivujeme celý organismus, povzbuzujeme lymfatický systém člověka a tím dostaneme veškeré toxiny, látky, které náš organismus zatěžují, z těla ven. Proto je technika baňkování vhodná při jakýchkoliv bolestech zad, u vysokého tlaku, bolestech hlavy, duševního přetížení, svalových bolestech, zejména zanedbaných a dlouhodobých.

 

Účinky baňkování lze zesílit tím, že se baňky přikládají na akupunkturní body. Masáž je pak účinnější.

 

Tato masáž není vhodná v posledním trimestru těhotenství.

Upozornění:

Dočasným doprovodným efektem baňkování může být popraskání drobných cévek a vytvoření mírných krevních podlitin, které se zhruba do tří dnů z těla ztratí.
Pro maximální účinek je vhodné absolvovat tuto terapii první čtyři návštěvy v rozmezí 4 dnů, pak v týdenních intervalech a po 6 týdnech 1x měsíčně.